75,00 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
75,00 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
www.bebemango.com
0 Sepetim
Alışveriş sepetiniz boş!

Bebek Çıngırakları

Bebek çıngırakları, bebeklerin her zaman eğlenerek ve severek oynadıkları oyuncakların başında gelir. Canlı desenler yanı sıra çocukların ilgisi çeken renklere sahip bu oyuncaklar, sallandığında çıkardığı seslerle de bebeklerin ilgisini çeker. Bebek çıngırak modelleri, çıkardığı seslerden, renklerine kadar onların öğrenme ve eğlenme aracı olur. Bebekler iki aydan sonra kendilerini keşfetmeye başlarlar. Bu keşif ellerden başlar. Bir şeyleri kavrarlar. Sonrasında bedenlerini öğrenip oturmaya başlayıp çevrelerini dinleyip, bakarlar. Çıngırak sesleri, onların ilgisini çeker, parlak ve dikkat çekici tarzı da görsel algılarını destekler. Bu sayede hem fiziksel hem de zihinsel ve duygusal gelişimi sağlanır. Bu oyuncakla hem iç hem de dış mekân oyuncakları olarak ailelere büyük kolaylık sunar.

Bebek Çıngıraklarının Faydaları Nelerdir

Eski bebek çıngırakları, günümüz teknolojisi ile gelişse de temelinde aynıdır. Canlı desen ve renkleri, değişik sesleri ile bebeklerin duyma ve görme gelişimini destekler. Bebeklerin el gelişimine katkı sağlar. Bebekler ilk aylarında elleri ile kavramayı sevdiklerinden, bu oyuncakların ergonomik yapılarıyla kolay kavranması onlar ile oynamayı ayrı bir eğlenceli hale getirir. Oyuncağı salladığında çıkan ses ile neden ve sonuç ilişkilerini öğrenir. Bu oyuncaklar özellikle 0 ile 12 aylık bebekler için tercih edilir. Ancak bebeklerin gelişimine göre de aylık olarak oyuncakların tarzı ve şekli değişir. Mesela, 3 aylık bebek çıngırakları ile 4 aylık bebek çıngırakları ayrı olabiliyor. Daha ileriki aylarda farklı hareket veya sesler çıkaran bebek çıngırak modelleri de bulunur.

Birbirinden Farklı Ve Eğlenceli Çıngırak Modelleri

Günümüzde oyuncakların gelişimi ile bebek çıngırakları da gelişmiştir. Klasik oyuncakların dışında bebeklerin gelişimine katkı sağlayacak özellikler eklenmiştir. Mesela, bu oyuncaklara hem ışık hem de müzik eklenmiştir. Pilli olan bu modeller, düğmeye basılarak çalışır. Bebek düğmeye bastığında müzik ve ışık çıktığını öğrenerek, neden sonuç ilişkisini kurar. Dış kaşıyıcı tarzında olanlar, özellikle bebeklerin dişlerinin çıkmaya başladığı ve onların huysuz olduğu dönemde ebeveynlerin büyük yardımcısı olurlar. Kavraması kolay ve pütürlü yüzeyleri ile dişlerini kaşırken, çıkan seslerle eğlenceli vakit geçirirler. Pelüş ve yumuşak bebek çıngırakları da farklı dokusu ve hışırtılı sesi ile bebeğin ilgisini çeker. Yapısı gereği bebeğin hem işitme hem de dokunma yetilerini geliştirir. Yumuşak olması kavramayı da kolaylaştırır. Örgü bebek çıngırakları, bebeklerin kavramasını geliştirmek için tasarlanmıştır. Bunlar bileğe de bağlandığından bebekler hareket ettiğinde ses çıkararak, bebeklerin mekanik tepkilerinin de gelişmesine yardımcı olur. Bu oyuncaklardaki çeşitliliğin fazla olması da bebek çıngırak fiyatları seviyesinin farklı olmasına neden olur.

Şirin Ve Eğlenceli Bebek Çıngırakları İle Bebeklerinizin Gelişimini Sağlayın

Bebek çıngırak modelleri, birbirinden farklı desen ve renklerde sunulur. En sık rastlanan modeller arasında bebeklerin severek oynadığı hayvan figürlü bebek çıngırakları yer alır. Bebek çıngırakları çorap veya bileklik şeklinde de olabilir. Hayvan desenleri ile bezenmiş oyuncaklar bebeklerin hareketleri ile sesler çıkardığında, onların eğlenmesini ve öğrenmesini sağlar. Top çeklinde olan modelleri de emekleme döneminde olan bebeklere hem eğitici hem de geliştirici yapısıyla arkadaşlık eder. Bebek çıngırakları, sağlıklı ve bebeklere zarar vermeyecek malzemelerden üretilir. Hepsi yumuşaktır, çarpma anında bebeklerin canını acıtmaz. Ayrıca bebekler her şeyi ağızlarına götürdükleri için doğal yapıları ile onların sağlığına zarar vermez. Parçalanma gibi durumlar olmaz, dayanıklıdırlar. İlgi çekici bu oyuncaklar bebeklerin vazgeçilmezi olur. Bebek çıngırak fiyatları da modellere ve markalara göre değişiklik gösterir. Bütçe dostu fiyatlarla web sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.

BebeMango’da Hem Eğlenceli Hem Öğretici Bebek Çıngırakları İndirimleri

BebeMango olarak bebeklerin eğlenceli ve öğretici zaman geçirmesi için birbirinden farklı bebek oyuncakları ile hizmet sunuyoruz. Bütçe dostu bebek çıngırak fiyatlarımız ile ister kız isterseniz de erkek bebeklerinize özel oyuncakları, sağlık veya bakım malzemelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Bebek çıngırakları ürünlerinde farklı seçenekler ile bebeklerinizin öğrenmesi ve eğlenmesine yönelik seçeneklerimizi uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

1 1 1